Speciaal onderwijs

Adres:
Van Enckevoirtlaan 129
3052 KR, Rotterdam

Telefoon:
010 4228876

E-mail:
Schats-noord@horizon.eu

Instituut Mr. Schats Noord

Het Instituut Mr. Schats Noord en Zuid zijn scholen voor speciaal onderwijs. Er wordt veel aandacht besteed aan pedagogische aspecten. Het geven van onderwijs blijft hoe dan ook centraal staan.

De leerlingen hebben primaire gedrags- en persoonlijkheidsproblemen, veelal voortkomend uit angst, gebrek aan basisveiligheid, en/of een verstoorde gezins- en opvoedingssituatie en/of organische problemen. Dit uit zich vaak in een overschrijding van de tolerantiegrens ten opzichte van de sociale omgeving. In wezen is er sprake van een conflict tussen het kind en zijn opvoedingsmilieu.
Deze sociaal-emotionele problematiek gaat vaak samen met slechte schoolprestaties, geringe motivatie en slechte concentratie. Het gaat veelal om heel kwetsbare kinderen met een negatief zelfbeeld. De school ziet het als haar opdracht om deze in hun ontwikkeling bedreigde kinderen dusdanige onderwijsleersituaties aan te bieden, dat ze zich zowel in emotioneel, sociaal als cognitief opzicht zo optimaal mogelijk kunnen ontwikkelen. In onze visie vormt een positief zelfbeeld één van de belangrijkste fundamenten, waarop een kind kan bouwen aan zijn ontwikkeling. Vanuit een groeiend zelfvertrouwen leert een kind om te gaan met zijn omgeving.

‘Gewoon waar het kan en speciaal waar het nodig is’

Dit kenmerkt onze school het beste.
Elk kind is van nature nieuwsgierig, wil zich ontwikkelen en ‘groot’ worden. Bij onze leerlingen lukt dat niet altijd meer op eigen kracht en zeker niet in het tempo en de aanpak van het regulier onderwijs. Wij willen bereiken dat onze leerlingen (weer) met plezier naar school gaan en dat zij gaan ervaren dat leren zin heeft en lukt. Dat naar school gaan en leren tot iets positiefs kan leiden.
Goed cluster 4 onderwijs begint dan ook met het (h)erkennen van de specifieke vraag van de leerling: “Wat heb ik nodig om tot leren, tot ontwikkeling te komen?”Middels een duidelijke, gestructureerde werkomgeving met heldere en wederzijds geaccepteerde grenzen komen tot een werkhouding en interesse die de ontwikkeling van de eigen vaardigheden en kennis mogelijk maakt. De grondgedachte is dat de één de ander als persoon accepteert. Dat betekent voor ons dat bij ongewenst gedrag niet de leerling maar zijn gedrag wordt bekritiseerd of veroordeeld.
Sfeer is van grote invloed op de manier waarop de leerlingen de school beleven. Binnen de school gelden eenduidige, transparante omgangs- en gedragsregels die er voor moeten zorgen dat iedereen er zich veilig voelt.

Wij willen leerlingen voorbereiden op terugkeer naar het reguliere (speciaal) basisonderwijs of doorstroming naar regulier- of speciaal voortgezet onderwijs.

Ons doel is tevens het begeleiden van de leerlingen naar een harmonieuze persoonlijkheid en naar een grotere zelfredzaamheid om zich bij verder onderwijs en in de maatschappij zo zelfstandig mogelijk te kunnen bewegen.

Overige Horizon locaties

’t Anker

Kerkstraat 51
Harreveld, 7135 JJ
054 4394444
ellis.terbeek@horizon.eu

Contactpersoon
Ellis ter Beek
054 4394444
ellis.terbeek@horizon.eu

Bergse Bos

Mozartlaan 150
Rotterdam, 3055 KM
010 2854700
bergsebos@horizon.eu

Contactpersoon
Mart van der Aa
010 2854700
mart.vanderaa@horizon.eu

Bergse Veld School

Mozartlaan 150
Rotterdam, 3055 KM
010 2854729
marco.mayer@horizon.eu

Contactpersoon
Marco Mayer en Dirk Witte
010 2854729
marco.mayer@horizon.eu

Bergse Veld School

Mozartlaan 150
Rotterdam, 3055 KM
010 2854729
marco.mayer@horizon.eu

Contactpersoon
Marco Mayer en Dirk Witte
010 2854729
marco.mayer@horizon.eu

Centraal Bureau

Mozartlaan 150
Rotterdam, 3055 KM
010 2854729
info@horizon.eu

Contactpersoon
Receptie
010 2854729
info@horizon.eu

De Vaart

Poelruiterpad 9-11
Sassenheim, 2171 LB
071 7100333
bert.koetze@horizon.eu

Contactpersoon
Bert Koetze
071 7100333
bert.koetze@horizon.eu

Educatief Centrum

Schiemond 8
Rotterdam, 3029 NP
010-2110150
educatiefcentrum@horizon.eu

Contactpersoon
Leon Hoek
010-2110150
leon.hoek@horizon.eu

Gelinckschool Oostvoorne

Noordweg 14
Oostvoorne, 3233 AV
0181 484637
gelinckschool@horizon.eu

Contactpersoon
Nancy Liepert en Peter van Wensen
0181 484637
nancy.liepert@horizon.eu

Gelinckschool Schiedam

Prinses Beatrixlaan 20
Schiedam, 3121 JN
010 4716150
gelinckschoolschie@horizon.eu

Contactpersoon
Elisabeth Sierhuis
010 4716150
elisabeth.sierhuis@horizon.eu

Gelinckschool Spijkenisse

Gouwestraat 13
Spijkenisse, 3207 BH
0181 683035
gelinckschoolspij@horizon.eu

Contactpersoon
Janny Koalsie
0181 683035
janny.koalsie@horizon.eu

Instituut Mr. Schats Zuid

Kastanjedaal 1
Rotterdam, 3075 LT
010 4835686
schats-zuid@horizon.eu

Contactpersoon
Free Johannes
010-4835686
free.johannes@horizon.eu

Medisch Kinderdagverblijf Klavertje Vier

Klencke 603
Hoogvliet, 3191 VZ
010 4388266
mkdhoogvliet@horizon.eu

Contactpersoon
Elske Glastra van Loon
010 4388266
Elske.GlastravanLoon@horizon.eu

Medisch Kinderhuis Oostvoorne (MKT)

Noordweg 16
Oostvoorne, 3233 AV
0181 482344
medischkinderhuis@horizon.eu

Contactpersoon
Mart van der Aa
010 2854700
mart.vanderAa@horizon.eu

Park College Alphen

Ds. Meijerlaan 14
Alphen a/d Rijn, 2406 JD
0172 448800
parkschool@horizon.eu

Contactpersoon
Stefan van Haaren
0172 448800
stefan.vanhaaren@horizon.eu

Park College Dordrecht

S.N. Hugo van Gijnweg 10
Dordrecht, 3317 JM
078 6174 156
parkschool@horizon.eu

Contactpersoon
Marianne Hartman
078 6174 156
marianne.hartman@horizon.eu

Park College Gouda

Nansenstraat 40
Gouda, 2806 HM
0182 511499
parkschool@horizon.eu

Contactpersoon
Arjan van Duyvenvoorde
0182 511499
Arjan.vanDuyvenvoorde@horizon.eu

Park School Alphen

Henry Dunantweg 11
Alphen aan den Rijn, 2402 NM
0172 436426
parkschool@horizon.eu

Contactpersoon
Arjan van Duyvenvoorde
0172 436426
Arjan.vanDuyvenvoorde@horizon.eu

Prisma

Kerkstraat 51
Harreveld, 7135 JJ
054 4394444
ellis.terbeek@horizon.eu

Contactpersoon
Ellis ter Beek
054 4394444
ellis.terbeek@horizon.eu

Rijnhove

Raadhuisstraat 22
Alphen aan den Rijn, 2406 AG
0172 448800
rijnhove@horizon.eu

Contactpersoon
Peter Houweling
0172 448800
peter.houweling@horizon.eu

Roffa


Rotterdam,
010 8907524
tom.jordan@horizon.eu

Contactpersoon
Tom Jordan
010 8907524
tom.jordan@horizon.eu

Schakenbosch College

Bouwlustweg 4
Leidschendam, 2263 SZ
070 3017300
jacqueline.roelse@horizon.eu

Contactpersoon
Jacqueline Roelse
070 3017300
jacqueline.roelse@horizon.eu

Schreuder College De Villeneuvestraat, Rotterdam

De Villeneuvestraat 24
Rotterdam, 3053 ZV
010 4223633
villeneuvestraat@horizon.eu

Contactpersoon
Han van Cappellen
010 4223633
han.vancappellen@horizon.eu

Schreuder College Slinge, Rotterdam

Slinge 156
Rotterdam, 3085 EW
010 2930 144
slinge@horizon.eu

Contactpersoon
Nashra Moenna
010 2930144
nashra.moenna@horizon.eu

Schreuder College Taborstraat, Rotterdam

Taborstraat 44
Rotterdam, 3061 EW
010 4652072
taborstraat@horizon.eu

Contactpersoon
Anne Chin A Sen
010 4652072
Anne.ChinASen@horizon.eu